Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mikroregión SINEC-KOKAVSKO Vytlačiť
 

V Mikroregióne SINEC-KOKAVSKO sú výborné podmienky na rozvoj letnej i zimnej turistiky, organizujú sa tu tradičné folklórne festivaly. V rámci domáceho i zahraničného cestovného ruchu nepatrí zatiaľ tento región k tým známejším, hoci sa v ňom nachádza dostatok turistických lákadiel. Oproti iným strediskám cestovného ruchu sú v tomto kúte Slovenska aj miesta, ktorých sa zatiaľ príliš „nedotkla civilizácia“, čo uvítajú najmä návštevníci vyhľadávajúci pokojné prežitie dovolenky bez stresov. Jednou z možností, ako týchto klientov prilákať, je využívanie kvalitných propagačných a prezentačných materiálov.
Naším nápadom bolo vytvoriť a vydať prezentačný materiál /skladačku/ Kostoly a kaplnky Mikroregiónu SINEC - KOKAVSKO. Prezentačný materiál sme spracovali v jazykových mutáciách - slovenčine, nemčine, angličtine. Skladačka je propagáciou historickej architektúry kostolov a kaplniek, ktoré sú zaujímavé a tým chceme upozorniť domácich a zahraničných návštevníkov na ich hodnoty. Skladačka je z plnofarebného materiálu so základnou textovou informáciou o kostole resp. kaplnke.
Zhotovením skladačky PEXESO - ako ďalšieho druhu prezentačného materiálu,  upozorníme na krásy a zaujímavosti nášho mikroregiónu hravou formou  aj deti materských a základných škôl.  Zrealizovali sme výstupy s kvalitným fotografiami z regiónu (príroda, história a súčasnosť) a grafikou, aby čo najlepšie prispeli k naplneniu cieľov projektu.
Aj týmto spôsobom sa posilní schopnosť mikroregiónu marketingovo sa presadiť v oblasti pritiahnutia nových domácich i zahraničných záujemcov o cestovný ruch, prírodné krásy i ľudové tradície regiónu.
Vytvorením skladačiek Kostoly a kaplnky Mikroregiónu SINEC-KOKAVSKO a skladačky PEXESO budeme zvyšovať   informovanosť nielen návštevníkov a turistov, ale rozšírime informácie aj všetkým domácim občanom, obyvateľom blízkeho či  vzdialenejšieho okolia, čím budeme podporovať rozvoj cestovného ruchu a regionálny turizmus.
Propagačné materiály – skladačky  budú tiež slúžiť na výstavách a iných možnostiach prezentácie pri návštevách a výmenných akciách, ktoré bude Mikroregión SINEC-KOKAVSKO poriadať a zúčastňovať sa spolu s ostatnými mikroregiónmi.

Aj touto cestou ďakujeme Banskobystrickému samosprávnemu kraju za podporu projektu.


Milada Kochanová  
manažérka Mikroregiónu SINEC-KOKAVSKO


 
 
ÚvodÚvodná stránka