Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Kokava nad Rimavicou

Kultúra a šport

4.10.2014   10:00

Hrad Modrý Kameň

Gaštanové slávnosti

plagat_gastanove_slavnosti_2014.JPG
 

11.10.2014   08:00

Námestie 1. mája (pred Kultúrnym domom)

REGIONÁLNY GURMÁNSKY DEŇ

plagat gurmansky den.jpg
 
PROPOZÍCIE SÚŤAŽ VO VARENÍ TRADIČNÝCH JEDÁL propozície tradičné jedlá (1).pdf propozície tradičné jedlá (1).pdf (97.1 kB)

Výzva na obsadenie pracovného miesta

oznam

ZŠ s MŠ v Kokave nad Rimavicou zverejňuje výzvu na obsadenie pracovného miesta asistenta učiteľa pre materskú školu.
Prípadní záujemci môžu svoje žiadosti posielať v termíne do 29.09.2014 na adresu :

ZŠ s MŠ Kokava nad Rimavicou
Štúrova 70
985 05 Kokava nad Rimavicou

                                          tel. kontakt: 047/4293131
viac...


 

Oslavy 70. výročia SNP

Kladenie vencov

28. augusta 2014 sa uskutočnili spomienkové oslavy 70. výročia SNP v Kokave nad Rimavicou. Pietnym aktom položenia kytíc pri pamätníku padlých si Kokava uctila tých, ktorí bojovali v SNP a v boji padli za našu slobodu. Slávnostný príhovor predniesol starosta obce, Ing. Ján Chromek, príležitostnú báseň zarecitovala pani poslankyňa Anna Šuleková. Dychová hudba Kokavčanka prispela svojím vystúpením k dôstojným oslavám tohto významného výročia v deji ...viac...


 

Slovenské rekordy na Koliesku 2014

Najväčšie gate a krpce

Od agusta má už aj tradičný slovenský odev svojich zástupcov v Knihe slovenských rekordov. Na festivale Koliesko 2014 v Kokave nad Rimavicou sa tam dostali plátené gate (gäty) a kožené krpce. Gate vyrobila 71-ročná Kokavčanka Rozália Murínová. Tento odev mal dĺžku 154 centimetrov a obvod pása 182 cm. Plátno, z ktorých ušila gate tkala do potrebnej dĺžky viac ako rok, no za jeden večer ich komplet ušila. Do maxigatí z kolieska sa zmestia aj štyria ...viac...


 

Vitajte medzi nami

100_3651.JPG

V nedeľu 17. augusta 2014 sme privítali v Evanjelickom kostole a.v. v Kokave nad Rimavicou brata kaplána Mgr. Vladimíra Ticháňa.  V mene celého cirkevného zboru sa mu prihovorili  zborový  dozorca Ondrej Bálint  a presbyterka Ing. Jaroslava Maceková.
Mgr. Vladimír Ticháň  pochádza z Leštín na Orave. Študoval na Evanjelickej bohosloveckej  fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ordinovaný za kňaza bol v roku 2013  vo Vranove nad Topľou ...viac...


 

UPOZORNENIE na znečisťovanie verejných priestranstiev a vodných tokov

Životné prostredie

V posledných dňoch sa v našej obci znovu rozmohlo znečisťovanie verejných priestranstiev našimi občanmi všetkým neporiadkom, čo majú vo dvoroch alebo v záhradách. Upozorňujeme týchto občanov, že obec nie je povinná odvážať všetok neporiadok, ktorý vyprodukujú  na svojich nehnuteľnostiach.
Biologicky rozložiteľný komunálny odpad t.j.  tráva, lístie, drevný odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletá burina a iné, si musia občani ...viac...


 

Rozlúčka s evanj. a.v. farárom ThDr. Martinom Rieckym

rozlúčka s evanj. a.v. farárom

Za 12 rokov služby duchovného pastiera ďakujeme
V nedeľu 20. júla mal poslednú kázeň v našom evanjelickom  kostole brat farár ThDr. Martin Riecky. Po 12 rokoch na pozícii farára Cirkevného zboru ECAV v Kokave nad Rimavicou  sa rozhodol zmeniť pôsobisko a zamieril do Levíc. Ako zborový  farár uskutočnil mnoho pozitívnych zmien  v duchovnej aj materiálnej oblasti, pravidelne zviditeľňoval  cirkevný zbor na stránkach Evanjelického posla, Koka ...viac...


 

Nekalé praktiky podomových predajcov energií

oznam

Vážení občania, upozorňujeme vás, že aj v našej obci vás môžu navštíviť podomoví predajcovia energií. Niektorí z nich používajú nekalé obchodné praktiky. Zaznamenali sme prípady, kedy prehlasujú, že Stredoslovenská energetika zaniká a kvôli zmenám v spoločnosti je potrebné podpísať novú zmluvu. Ubezpečujeme vás, že Stredoslovenská energetika zostáva naďalej vašim spoľahlivým dodávateľom energií a akékoľvek tvrdenia o nutnosti podpisu nových zmlúv ...viac...


 

JUNIÁLES - vystúpenie žiakov ZŠ

juniáles

Dňa 22.06.2014 sa konalo vystúpenie žiakov Základnej školy v Kokave nad Rimavicou, ktorým sa rozlúčili so školským rokom 2013/2014.
 
fotogaléria
viac...


 

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu v Kokave nad Rimavicou konané dňa 24.05.2014

Por.č. Názov strany Okrsok č.1 Okrsok č.2 Okrsok č.3 Spolu % 1. NOVA, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana
6 5 1 12 4,21 2. Kresťanskodemokratické hnutie
1 1 4 6 2,11 3. SMER - sociálna demokracia
49 35 53 137 48,07 4. ...viac...


 

Podujatia knižnice

V týchto dňoch sa v našej miestnej knižnici konali podujatia venované knihe a aktuálnemu Dňu Európy 2014.
Viac informácií - TU.
viac...


 

Kladenie vencov pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom

kladenie vencov

Už po 69-krát rozkvitol orgován v mieri. Po 69-krát sa vraciame v spomienkach k májovým dňom 1945, kedy sa skončila II. svetová vojna a bol porazený fašizmus.
Pri tejto príležitosti položili  kytice kvetov zástupcovia Obce Kokava n./R. a ZO SZPB 7. mája  o 11, 00 hodine v Parku padlých hrdinov. Pietnym aktom sme si uctili pamiatku tých, čo bojovali a v boji padli za našu slobodu.
 

viac...


 

Detský festival ľudovej hudby

DFĽH

7. mája 2014 sa uskutočnil v Kokave nad Rimavicou – Detský festival ľudovej hudby. Na krajskej súťažnej prehliadke sa zúčastnili detské ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci a inštrumentalisti z regionálnych kôl BBSK, z ktorých najlepší postúpili do celoslovenského kola.
fotogaléria
viac...


 

Noc s Andersenom v knižnici 2014

Noc s Andersenom

Tak, ako aj v predchádzajúce roky, aj tento rok sa deti zo základnej školy spolu s knihovníčkou p. Annou Murínovou rozhodli zapojiť do medzinárodnej akcie "Noc s Andersenom".
Viac informácií o tejto krásnej akcii TU.
 
Ďalšie zaujímavé podujatia organizované knižnicou TU.
viac...


 

Výsledky volieb prezidenta SR v II. kole v Kokave nad Rimavicou

Voľby 2014
Výsledky pre jednoltivých kandidátov Por.č. Meno a priezvisko okrsok č.1 okrsok č.2 okrsok č.3 spolu percento získaných hlasov 1. FICO Robert, doc,JUDr.CSc.49r.predseda vlády SR 214 236 239 689 62,41 % 2. ...viac...


 

Koliesko 2014

Plagát Kolieska 2014

Tak, ako každý rok, pozývame v dňoch 31.7. až 3.8. 2014  všetkých domácich a cezpoľných fanúšikov folklóru na Koliesko 2014 - folklórny festival, počas ktorého sa zabavíte, zatancujete si, zaspievate si, vypijete si.... Každý rok je dobrá nálada....
viac...


 


862451

Úvodná stránka