Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra a šport

4.6.2016   16:00

Dom kultúry v Kokave nad Rimavicou

STRETNUTIE HELIGONKÁROV

plag_2016_hel.jpg

Miestne kultúrne stredisko Kokava nad Rimavicou
Vás srdečne pozýva na XIX. ročník
STRETNUTIE HELIGÓNKÁROV
4. júna 2016 o 16:00 hod.
Kultúrny dom Kokava nad Rimavicou

Účinkujú:
heligónkári z rôznych obcí a miest Slovenska a kmotrovci z Plachtiniec a Príbeliec


 

Zbierka na obnovu detského ihriska v MŠ!

Zbierka pre MŠ

Vážení rodičia, dobrovoľníci, dobrí ľudia!
Rodičia detí v materskej škole sa rozhodli obnoviť detské ihrisko v areáli škôlky.
Chcú poprosiť rodičov, dobrovoľníkov, ktorí by mali chuť prispieť - či dobrovoľnou prácou alebo finančou podporou k tejto obnove a tým zaistiť lepšie a bezpečnejšie trávenie času detí na čerstvom vzduchu.

Svoju finančnú podporu môžete  vkladať do 31. mája 2016 do zbernej pokladničky v materskej škole v ...viac...


 

Stiahnite si mobilnú aplikáciu a majte informácie obce vždy po ruke

index.jpg

Cez mobilnú aplikáciu máte informácie o aktivitách, podujatiach v obci vždy po ruke.

Dôležité oznamy a upozornenia môžete vedieť ihneď po zverejnení. Nastavená notifikácia vás upozorní na aktuálne informácie bez nutnosti ísť na webovú stránku obce.
Úradné hodiny obecného úradu a kontaktné informácie si môžete cez mobilnú aplikáciu uložiť pre prezeranie  v offline režime. Budú tak pre vás k dispozícii aj keď nebudete mať internet ...viac...


 

Zakúpenie vyradených kníh

Knihy

Miestna ľudová knižnica oznamuje, že má v ponuke vyradené staršie knihy, ktoré si môžete zakúpiť za 0,10 €.
Knihy si môžete prísť zakúpiť do konca mája 2016.
viac...


 

Zaburinenie pozemkov - upozornenie

Zaburinenie pozemkov - ilustračné foto

Okresný úrad Lučenec, pozemkový a lesný odbor upozorňuje všetkých vlastníkov, nájomcov a správcov pozemkov, aby udržiavali svoje poľnohospodárske a nepoľnohospodárske pozemky v nezaburinenom stave pravidelným, dôsledným a predovšetkým včasným odstraňovaním burín, aby nedošlo k ich šíreniu na susedné pozemky. Ten, kto svojou nečinnosťou spôsobí zaburinenie poľnohospodárskeho pozemku alebo nepoľnohospodárskeho pozemku v blízkosti poľnohospodárskeho ...viac...


 

LETO 2016 - Letný tábor pre deti na Línii

letný tábor


Vážení rodičia!
Obec Kokava nad Rimavicou organizuje pre deti od 7 do 12 rokov LETNÝ TÁBOR, ktorý bude v dňoch od 11. júla do 15. júla 2016 v Penzióne Family na Línii. Cena tábora je 70 EUR na 1 dieťa.
Záujemcovia môžu svoje deti prihlásiť vyplnením záväznej prihlášky na Obecnom úrade v Kokave nad Rimavicou. Prihlášku je potrebné podať do 20. mája 2016. 
viac...


 

Víkendové lietanie na Slopove

IMG_7985.JPG


Vránsky P.
viac...


 

Jarný zber elektroodpadu

Zber elektroodpadu

Vážení občania,  ak máte doma  vyradené elektrospotrebiče, môžete ich priviesť do dvora Obecného úradu v Kokave nad Rimavicou v pracovných dňoch od 8.00 hod. do14.00 hod. do 15. apríla. Ďalší zber elektroodpadu sa uskutoční  na jeseň tohto roku.
 
viac...


 

VÝSLEDKY volieb do NR SR 2016

Voľby .jpg
 

2 % z daní

2%.jpg

Vážení milovníci folklórneho umenia !
Združenie priaznivcov tradičnej a ľudovej kultúry KOLIESKO je jedným z hlavných organizátorov folklórneho festivalu KOLIESKO, ktoré sa koná každý rok v Kokave nad Rimavicou. V tomto roku to bude už  XXVI. ročník  - od 4.8. do 7.8. 2016.
Oznamujeme Vám, že aj Združenie KOLIESKO je každý rok zaregistrované ako prijímateľ  2% z daní. Ak ste sa ešte nerozhodli komu venovať 2% zo svojich odvedených d ...viac...


 

Oznámenie o odstraňovaní a okliesňovaní stromov a porastov v blízkosti elektrických vedení SSE-D, a.s. v našej obci

Logo SSE-D, a.s.

Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. oznamuje občanom, že v priebehu mesiaca január 2016 bude uskutočňovať v našej obci odstraňovanie a okliesňovanie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť a prevádzku elektrických vedení. Občania - vlastníci pozemkov pod elektrickými vedeniami sú povinní umožniť zamestnancom SSE-D a.s. (alebo osobám, ktoré sú na to od SSE-D, a.s. písomne splnomocnené) vstup na ich pozemky za účelom odstráne ...viac...


 

ADVENT

DSCN0219.jpg

Nestihli sme sa ani otočiť a už sme v advente.  Čo nevidieť, máme tu znova Dohviezdny večer. Z každého rohu na nás pozerajú vianočné reklamy a výzdoby. A človek v pokluse života už si ani neuvedomuje symboly adventu a Vianoc a podstatu tejto čarovnej chvíle roka. Áno chvíle, lebo netrvá ani mesiac.
2.12.2015 prišla do knižnice etnologička Mgr. Michaela Škodová, aby deťom I., II. a III. ročníka ZŠ spravila rozprávanie s besedou o advente, j ...viac...


 

Akt posvätenia adventného venca

IMG_1003.jpg

V prvú adventnú nedeľu – 29.11.2015 sme sa stretli na našom námestí pri fontáne, na ktorej je krásny adventný veniec. Je súčasťou našich hlavne cirkevných tradícií a používa sa pri duchovnej príprave na Vianoce. Avšak, skutočný pôvod nie je presne známy. Štyri sviečky reprezentujú štyri týždne adventu.
Symbolika adventného venca je krásna. Veniec je vyrobený z rôznych ihličnanov, ktoré znamenajú trvalý život. S Adventom spájame aktivity, z ...viac...


 

Knižné bludisko

DSCN0201.JPG

Pod týmto názvom sa uskutočnili v knižnici 12. 11. 2015 edukačné hodiny pre žiakov tretích tried a jednej štvrtej triedy.
Program viedla pani Radana Sedláčková  z vydavateľstva Thout z Prahy. Najskôr sa deti predstavili. Ako pomôcku mala malú loptičku, ktorá im dovolila rozprávať len vtedy, keď ju vlastnili.
Každé dieťa si malo zobrať jednu z dvoch druhov kníh: Džungľa a Pyramídy, vybrať si z nej niečo na čítanie, prečítať a zapamät ...viac...


 

Regionálny gurmánsky deň - 2. ročník

regionálny gurmánsky deň

Mikroregión SINEC-KOKAVSKO a Obec Kokava nad Rimavicou
usporiadali v Kokave nad Rimavicou na Námestí 1. Mája dňa 3.10.2015
REGIONÁLNY GURMÁNSKY DEŇ – 2. ročník
 
Súťaž vo varení tradičných jedál
Zúčastnilo sa 7 súťažných družstiev – z Rimavskej Bane, zo Šoltýsky a 5 družstiev z Kokavy – Kokavskí hokejisti, Seniorky, Kotoškári, družstvo SČK a družstvo SNS. Každé družstvo si pripravilo jedno súťažné jedlo. Porota, ...viac...


 

Posedenie pri guľáši SZZP v Kokave nad Rimavicou

posedenie pri guľáši

Aj takto sa stretávajú členovia ZO SZZP v Kokave n/R. Treba poďakovať celému výboru tejto organizácie, ktorá v priebehu roka robí pekné podujatia pre svojich členov. V lete sa chodia kúpať, v jeseň a na jar na túry, pampuškové posedenie s hudbou a zúčastňujú sa takmer všetkých podujatí v obci. Predsedníčka, Elena Gibalová, drží túto organizáciu pevne v rukách. Má okolo 250 členov nielen z Kokavy, ale aj z okolitých obcí. Naši seniori môžu ísť prí ...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka