Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra a šport

24.6. - 26.6.2016   16:00

Klenovec

Klenovská rontouka 24 - 26.6.2016

Plagat2016.jpg

38. ročník Gemersko – malohontských folklórnych slávností – Klenovská Rontouka sa blíži
Posledný júnový víkend je už neodmysliteľne spojený s tradičným podujatím Gemersko – malohontskými folklórnymi slávnosťami, ktoré nesú názov po typickom klenovskom tanci Rontouka. Regionálne folklórne slávnosti sa po 38. krát realizujú v obci Klenovec v čase 24. – 26. júna 2016. Pre návštevníkov pripravila programová rada množstvo scénických programov, sprievodných podujatí, čím chceme spríjemniť chvíle pri tradíciách našich predkov od najmenších, až po tých skôr narodených.

Mgr. Stanislava Zvarová, dramaturgička slávností


 
Súbor na stiahnutie Plagat2016.pdf Plagat2016.pdf (601 kB)

26.6.2016   14:30

sála Domu kultúry

JUNIÁLES

Juniáles _2_.jpg

Vás pozývajú na JUNIÁLES
dňa 26.6.2016 o 14:30 hod.
v sále Domu kultúry

Vstupné: dobrovoľné


 

28.6.2016   10:30

sála Domu kultúry

muzikál NA SKLE MAĽOVANÉ

Na skle maľované.jpg

pozýva deti na muzikál NA SKLE MAĽOVANÉ
Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia
Na skle maľované

Účinkuje: Detské kočovné divadlo DRaK Prešov

Vstupné: 1 €


 

23.7.2016   10:00

amfiteáter v Kokave nad Rimavicou

Country festival

Fotografia na celú stranu.jpg

Vážení a milí návštevníci,
znovu je tu Country festival po trojročnej prestávke, spolu sa stretneme v obci Kokave nad Rimavicou na miestnom amfiteátri kde ožije dlhoročný Country Festival, spolu zaspomíname na 11. úspešných ročníkov a zabavíme sa pri dobrej Country hudbe a iných interpretov.

23.07.2016 Vás radi privítame na Country festivale v Kokave nad Rimavicou, ktorý začne o 10:00 hodine.


 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

Stredoslovenská energetika - Distribúcia a.s., Žilina OZNAMUJE, že v uvedených termínoch bude v našej obci prerušená distribúcia elektriky z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach ditribučnej sústavy spoločnosti SSE-Distribúcia a.s.
11 - 14.7. 2016  7:00 - 19:30 hod. Belá 1-1139   Dobšinského 1,6   Liešnica 2-1628   Potočky 18-1263   Vlkovo 1-169 ...viac...


 

Ohlásená uzávierka železničného priecestia

Železnice SR, Oblastné riaditeľstvo Zvolen, SMSÚ ŽTS TO Jesenské oznamuje občanom, že z dôvodu uskutočnenia akcie "Oprava železničného priecestia v úseku Lučenec - Utekáč, km 33,246" bude priecestie "Potočky" uzavreté v termínoch :

06.07.2016 v čase od 7.30 hod. do 18.30 hod.
07.07.2016 v čase od 7.30 hod. do 18.30 hod.
20.07.2016 v čase od 7.30 hod. do 16.00 hod.
V čase uzávierky železničného priecestia nebude možný p ...viac...


 

Kvapka krvi na Jána

Kvapka krvi na Jána

Dostatok pravidelných darcov krvi je dôkazom vyspelosti civilizácie a každý akt darcovstva je považovaný za vysoko humánny skutok. Ktokoľvek z nás sa môže niekedy ocitnúť na strane obete, ktorej práve altruistický prístup darcu môže zachrániť život.
Príďte darovať krv aj v našej obci dňa 24.6.2016 od 8.00 hod. do 11.00 hod. v Kultúrnom dome v Kokave nad Rimavicou. Na mobilný odber krvi Vás pozýva Slovenský červený kríž, miestny spolok Koka ...viac...


 

Stiahnite si mobilnú aplikáciu a majte informácie obce vždy po ruke

index.jpg

Cez mobilnú aplikáciu máte informácie o aktivitách, podujatiach v obci vždy po ruke.

Dôležité oznamy a upozornenia môžete vedieť ihneď po zverejnení. Nastavená notifikácia vás upozorní na aktuálne informácie bez nutnosti ísť na webovú stránku obce.
Úradné hodiny obecného úradu a kontaktné informácie si môžete cez mobilnú aplikáciu uložiť pre prezeranie  v offline režime. Budú tak pre vás k dispozícii aj keď nebudete mať internet ...viac...


 

Zaburinenie pozemkov - upozornenie

Zaburinenie pozemkov - ilustračné foto

Okresný úrad Lučenec, pozemkový a lesný odbor upozorňuje všetkých vlastníkov, nájomcov a správcov pozemkov, aby udržiavali svoje poľnohospodárske a nepoľnohospodárske pozemky v nezaburinenom stave pravidelným, dôsledným a predovšetkým včasným odstraňovaním burín, aby nedošlo k ich šíreniu na susedné pozemky. Ten, kto svojou nečinnosťou spôsobí zaburinenie poľnohospodárskeho pozemku alebo nepoľnohospodárskeho pozemku v blízkosti poľnohospodárskeho ...viac...


 

LETO 2016 - Letný tábor pre deti na Línii

letný tábor


Vážení rodičia!
Obec Kokava nad Rimavicou organizuje pre deti od 7 do 12 rokov LETNÝ TÁBOR, ktorý bude v dňoch od 11. júla do 15. júla 2016 v Penzióne Family na Línii. Cena tábora je 70 EUR na 1 dieťa.
Záujemcovia môžu svoje deti prihlásiť vyplnením záväznej prihlášky na Obecnom úrade v Kokave nad Rimavicou. Prihlášku je potrebné podať do 20. mája 2016. 
viac...


 

VÝSLEDKY volieb do NR SR 2016

Voľby .jpg
 

Oznámenie o odstraňovaní a okliesňovaní stromov a porastov v blízkosti elektrických vedení SSE-D, a.s. v našej obci

Logo SSE-D, a.s.

Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. oznamuje občanom, že v priebehu mesiaca január 2016 bude uskutočňovať v našej obci odstraňovanie a okliesňovanie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť a prevádzku elektrických vedení. Občania - vlastníci pozemkov pod elektrickými vedeniami sú povinní umožniť zamestnancom SSE-D a.s. (alebo osobám, ktoré sú na to od SSE-D, a.s. písomne splnomocnené) vstup na ich pozemky za účelom odstráne ...viac...


 

ADVENT

DSCN0219.jpg

Nestihli sme sa ani otočiť a už sme v advente.  Čo nevidieť, máme tu znova Dohviezdny večer. Z každého rohu na nás pozerajú vianočné reklamy a výzdoby. A človek v pokluse života už si ani neuvedomuje symboly adventu a Vianoc a podstatu tejto čarovnej chvíle roka. Áno chvíle, lebo netrvá ani mesiac.
2.12.2015 prišla do knižnice etnologička Mgr. Michaela Škodová, aby deťom I., II. a III. ročníka ZŠ spravila rozprávanie s besedou o advente, j ...viac...


 

Akt posvätenia adventného venca

IMG_1003.jpg

V prvú adventnú nedeľu – 29.11.2015 sme sa stretli na našom námestí pri fontáne, na ktorej je krásny adventný veniec. Je súčasťou našich hlavne cirkevných tradícií a používa sa pri duchovnej príprave na Vianoce. Avšak, skutočný pôvod nie je presne známy. Štyri sviečky reprezentujú štyri týždne adventu.
Symbolika adventného venca je krásna. Veniec je vyrobený z rôznych ihličnanov, ktoré znamenajú trvalý život. S Adventom spájame aktivity, z ...viac...


 

Knižné bludisko

DSCN0201.JPG

Pod týmto názvom sa uskutočnili v knižnici 12. 11. 2015 edukačné hodiny pre žiakov tretích tried a jednej štvrtej triedy.
Program viedla pani Radana Sedláčková  z vydavateľstva Thout z Prahy. Najskôr sa deti predstavili. Ako pomôcku mala malú loptičku, ktorá im dovolila rozprávať len vtedy, keď ju vlastnili.
Každé dieťa si malo zobrať jednu z dvoch druhov kníh: Džungľa a Pyramídy, vybrať si z nej niečo na čítanie, prečítať a zapamät ...viac...


 

Regionálny gurmánsky deň - 2. ročník

regionálny gurmánsky deň

Mikroregión SINEC-KOKAVSKO a Obec Kokava nad Rimavicou
usporiadali v Kokave nad Rimavicou na Námestí 1. Mája dňa 3.10.2015
REGIONÁLNY GURMÁNSKY DEŇ – 2. ročník
 
Súťaž vo varení tradičných jedál
Zúčastnilo sa 7 súťažných družstiev – z Rimavskej Bane, zo Šoltýsky a 5 družstiev z Kokavy – Kokavskí hokejisti, Seniorky, Kotoškári, družstvo SČK a družstvo SNS. Každé družstvo si pripravilo jedno súťažné jedlo. Porota, ...viac...


 

Posedenie pri guľáši SZZP v Kokave nad Rimavicou

posedenie pri guľáši

Aj takto sa stretávajú členovia ZO SZZP v Kokave n/R. Treba poďakovať celému výboru tejto organizácie, ktorá v priebehu roka robí pekné podujatia pre svojich členov. V lete sa chodia kúpať, v jeseň a na jar na túry, pampuškové posedenie s hudbou a zúčastňujú sa takmer všetkých podujatí v obci. Predsedníčka, Elena Gibalová, drží túto organizáciu pevne v rukách. Má okolo 250 členov nielen z Kokavy, ale aj z okolitých obcí. Naši seniori môžu ísť prí ...viac...


 

Otvorenie rozhľadne na Slopove

Rozhľadňa na Slopove

Kroky viac ako stovky turistov z regiónu Malohont i jeho okolia smerovali v sobotu 22. augusta 2015 k rozhľadni na Laze Slopovo, ktorá bola v tento deň oficiálne otvorená. Výbornú atmosféru spestrili heligonkári i piloti paraglidingu a rogál.
Rozhľadňa bola postavená pre potešenie z krásneho výhľadu a radosť nás všetkých. Pričinili sa o to desiatky ľudí od pracovníkov MAS a zhotoviteľa stavby, cez dobrovoľníkov, ktorí osadili zvon na rozhľad ...viac...


 

Udelenie čestného občianstva p. Pavlovi Halukovi

Udelenie čestného občianstva Pavlovi Halukovi

Dňa 27.7.2015 bolo na slávnostnom zasadnutí Obecného zastupiteľstva v Kokave nad Rimavicou udelené čestné občianstvo kokavskému rodákovi pánovi Pavlovi HALUKOVI za aktívnu činnosť v roku 1968, kedy vybudoval spolu s mládežníkmi Klub mladých (KM) v Kokave nad Rimavicou, bol jeho predsedom až do roku 1971 a za mimoriadny prínos v oblasti zbierania písomných, materiálnych historických dokumentov o rodnej obci a za publikačnú činnosť a prezentáciu ob ...viac...


 
ÚvodÚvodná stránka