Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Kultúra a šport

19.2. - 9.3.2018   10:00 - 14:00

Hrad Modrý Kameň

Prázdninová BábkoDielňa

prazdninova_babkodielna_2018.JPG

Vás pozýva na cez jarné prázdniny všetkých krajov od 19. februára 2018 do 9. marca 2018 každý pracovný deň od 10:00 hod. do 14:00 hod. budeme tvoriť a vyrábať, vždy niečo nové. Vyrábať budeme spodové, tieňové alebo štipcové bábky. maňušky, krabicové bábkové divadlá a scény, ale aj rôzne hračky a hry. Kto so nechce vyrábať, môže sa zahrať s bábkami v našich bábkových scénach. každý štvrtok sa môžete stretnúť aj s rytierom, ktorý Vám ukáže svoju zbroj a porozpráva o stredovekom živote.
Vstupné na tvorivé aktivity počas Prázdninovej BábkoDielne je 2 € na osobu, v prípade zakúpenia kompletnej prehliadky múzea je vstup do dielne zdarma.


 

2.3.2018   10:00

sála Domu kultúry v Kokave nad Rimavicou

Objav v sebe talent

plagat.jpg

Pozýva žiakov na špeciálny program OBJAV V SEBE TALENT, ktorý sa uskutoční 2. marca 2018 o 10:00 hod. v sále DK.
Tanečník Miroslav "BRUISE" Žilka zo skupiny OLD SCHOOL BROTHERS (Víťazi súťaže "Slovensko má talent" vo svojom programe motivuje žiakov k tancovaniu, športovaniu a aktívnemu životnému štýlu. výnimočné choreografie z televíznych show a 20- ročné tanečné skúsenosti tanečníka a choreografa Miroslava, ktorý je známy nielen na Slovensku, ale aj vo svete, sú zárukou úspechu programu.


 

10.3.2018   16:00

sála Domu kultúry v Kokave nad Rimavicou

Zákon žien

zakon_zien.JPG

Uvádza profesionálne divadelné predstavenie J. G. Tajovského ZÁKON ŽIEN
dňa 10. marca 2018 o 16:00 hod. v sále DK .
Účinkujú: herci Divadla Jonáša Záborského z Prešova
Vstupné: 4,00 €


 

Kultúra a šport

24.2. - 25.2.2018   10:00

Látky - Mláky

Slovenský pohár v behu na lyžiach LÁTKY - MLÁKY

Plagát Látky - Mláky 24 -25  marec 2018 (2).jpg

Vás srdečne pozýva na Slovenský pohár v behu na lyžiach - šprint klasickým spôsobom, ktorý sa uskutoční 24- 25. februára 2018, bežecký športový areál Látky - Mláky.


 

 

Oznamy

OZNÁMENIE O PRERUŠENÍ DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

index.jpg

Stredoslovenská energetika - Distribúcia a.s., Žilina oznámuje v zmysle § 31 ods. 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z.z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení,
že v termíne od 6.3.2018 8:00 do 6.3.2018 16:00
bude v našek obci prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika - Distribúcia a. ...viac...


 

Deň otvorených dverí na Akadémii ozbrojených síl, kurzy matematiky a príprava zo psychotestov na prijímacie skúšky

Dňa 14. 2.2018 sa uskutoční na Akadémii ozbrojených síl generála M.R.Štefánika v Liptovskom Mikuláši deň otvorených dverí. Organizátorom je rektorát Akadémie.  Začiatok  09.30 h. - aula AOS, predpokladané ukončenie 13.00 h.
Ešte pred konaním dňa otvorených dverí sa uskutoční v Liptovskom Mikuláši v termíne od 29. januára do 2. februára a v náhradnom termíne od 5. do 9. februára 2018 opakovane v poradí už 8. turnus kurzu matematiky a prípravy ...viac...


 

POZVÁNKA na Valné zhromaždenie Urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo v Kokave nad Rimavicou

Urbárska a pasienková spoločnosť - pozemkové spoločenstvo Kokava nad Rimavico, Vás pozýva na Valné zhomaždenie Urbárskej a pasienkovej spoločnosti, pozemkové spoločenstvo  v Kokave nad Rimavicou, ktoré sa bude konať dňa: 24. februára 2018 o 13:00 hod. v kultúrnom dome v Kokave nad Rimavicou
Program:
prezentácia od 12:00 do 13:00 hod. otvorenie, schválenie programu voľba dvoch overovateľov zápisníc, členov mandátovej a návrhovej ...viac...


 

Deň otvorených dverí na akadémii ozbrojených síl

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA AKADÉMII OZBROJENÝCH SÍL,  KURZY MATEMATIKY A PRÍPRAVA ZO PSYCHOTESTOV NA PRIJÍMACIE SKÚŠKY
PRIEBEH DŇA OTVORENÝCH DVERÍ  
V Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši sa konal 22. novembra 2017 „Deň otvorených dverí“ pre stredoškolskú mládež, ktorá má záujem študovať na tejto vysokej vojenskej škole. Jeho cieľom bolo obšírne informovať záujemcov o podmienkach prijatia na štúdium, o štu ...viac...


 

Riadne rokovanie Obecného zastupiteľstva v Kokave nad Rimavicou

Starosta obce Kokava nad Rimavicou podľa ustanovenia § 12 odst.1 a podľa § 13 odst.2, písm. a, zákona SNR č.369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva r i a d n e rokovanie Obecného zastupiteľstva v Kokave nad Rimavicou, ktoré sa uskutoční dňa 9. novembra 2017 (štvrtok ) o 14.30 hod.
vo veľkej zasadacej miestnosti Obecného úradu v Kokave nad Rimavicou.

Pozvánka
viac...


 

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

images.jpg

Okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Lučeneci v súlade s § 4 písm. b) a s § 21 písm. a) v náväznosti na § 21 písm. n) zákona č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov

VYHLASUJE
ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU
na lesných pozemkoch a v ic ...viac...


 

Články

Oslobodenie KOKAVY

IMG_9208.jpg

Pripomeňme si január 1945
Od skončenia druhej svetovej vojny uplynie v tomto roku už sedemdesiattri rokov. Priamych účastníkov vojny ubúda. Vymierajú. S nimi odchádzajú príbehy i spomienky na dobu, ktorá bolestivo zasiahla do osudov miliónov ľudí.
26. januára 2018  uplynie 73 rokov  aj od čias, kedy prišla sloboda  do Kokavy nad Rimavicou a skončila sa vojna aj pre obyvateľov našej obce.
Pri tejto príležitosti položia zástupcovia o ...viac...


 

Spisovateľka Eva Biela Brndiarová v knižnici.

IMG_0774.jpg

Prestaň plniť túžby iných a začni so svojimi. Snívaj a splň si svoje sny a pošli do čerta všetkých, ktorí ti v tom bránia. Nauč sa povedať nie. (Sila lásky)
V takomto duchu sa niesla beseda so slovenskou spisovateľkou Evou Bielou Brndiarovou, ktorá prišla 7.12.2017 do knižnice, aby nám predstavila svoju tvorbu. Jej knihy zachytávajú problémy obyčajného mladého človeka jeho sny a túžby. Nepripraveného na dravosť súčasného sveta, jeho nežičl ...viac...


 

Na počiatku bolo slovo LUTHER 2017 500 rokov od reformácie

IMG_9505.jpg

V tomto roku uplynie 500 rokov od reformácie. Pri tejto príležitosti sa uskutočnili v evanjelickom cirkevnom zbore v Kokave nad Rimavicou bohoslužby  a to v nedeľu 15. októbra o 10,00 hodine v evanjelickom chráme.
Ďakujem pánovi farárovi Vladimírovi Ticháňovi za krásne a veľmi poučné služby Božie, ktoré boli dnes - 15.10.2017 v našom chráme, v Kokave nad Rimavicou. Okrem slova Božieho sme si vypočuli veľmi zaujímavú prednášku o živote refo ...viac...


 

Príprava vlastivednej monografie Obce Kokava nad Rimavicou

bbsk.png

Obec Kokava nad Rimavicou pripravuje komplexné odborné dielo, ktoré by v jednom celku a zároveň prístupným (populárno-vedným) spôsobom reflektovalo jej prírodné a spoločenské danosti.
Z uvedených dôvodov sme pristúpili k prípravným prácam, postupnej bádateľskej i zostavovateľskej realizácii a napokon aj k vydaniu knihy pod názvom „Kokava nad Rimavicou – vlastivedná monografia“.
Pre zabezpečenie organizačných, koncepčných, výskumných a r ...viac...


 

Adventný pozdrav žiakov ZŠ

Sviatok svätej Lucie 040.jpg

Žiaci ŽS v Kokave nad Rimavicou pripravila dňa 13.12.2016 pre občanov Adventný pozdrav s predajom vianočných ozdôb a medovníčkov a s krátkym kultúrnym programom. Výťažok z predaja poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú.
viac...


 

Posvätenie adventného venca

15171085_1181727458584149_6065995057432234905_n.jpg

V prvú adventnú nedeľu – 27.11.2016 sme sa stretli na našom námestí pri fontáne, na ktorej je krásny adventný veniec. Je súčasťou našich hlavne cirkevných tradícií a používa sa pri duchovnej príprave na Vianoce. Avšak, skutočný pôvod nie je presne známy. Štyri sviečky reprezentujú štyri týždne adventu.
Symbolika adventného venca je krásna. Veniec je vyrobený z rôznych ihličnanov, ktoré znamenajú trvalý život. S Adventom spájame aktivity, zvy ...viac...


 

Kód 7 a najšťastnejšia krajina.

Jozef Banáš

Kto nevie o takejto krajine, nech si vezme prečítať knihu od pána Jozefa Banáša Kód 7, v ktorej túto krajinu - Bután, autor navštívil.
15.11.2016 pán Banáš navštívil aj nás v Kokave, kde nám po 6 rokoch predstavil svoje ďalšie knihy - bescelery, ktoré mu v ostatnom období vyšli. Na besedu prišla necelá 30tka poslucháčov, ktorí vnímavo sledovali rozprávanie. Poslucháči sa dozvedeli návod na šťastie, o tom, že ľudia sú v Butáne vďační za to, ...viac...


 

 
ÚvodÚvodná stránka