Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Akcie

19.10.2019   9:00

Fotografia na celú stranu.jpg

Námestie Kokava nad Rimavicou

Regionálny gurmánsky deň

Mikroregión Sinec - Kokavsko a obec Kokava nad Rimavicou

REGIONÁLNY GURMÁNSKY DEŇ - 6. ročník v Kokave nad Rimavicou sa prekladá na 19. októbra 2019.

Vážení občania, príďte v sobotu, 19. októbra, so svojimi rodinami na námestie ochutnať tradičné jedlá, ktoré pripravia prihlásené družstvá. Nenajedzte sa doma, nech vás hlad privedie na námestie, kde zažijete výbornú atmosféru s gurmánskymi špecialitami a príjemnými ľuďmi. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí si radi vychutnajú skvelé a kvalitné jedlo. Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. K dobrej atmosfére prispeje aj Ľudová hudba FS Detva z Detvy a detské folklórne súbory Mladosť z Klenovca a Kokavan z Kokavy nad Rimavicou Najmenších divákov určite zaujmú aj vtipne povyrezávané tekvičky šikovnými rukami pani Zuzky Dekanovej. Neváhajte a príďte stráviť peknú a veríme, že slnečnú sobotu na kokavské námestie.

Z podujatia bude vyhotovená fotodokumentácia na propagačné účely organizátorov, zverejnená na oficiálnej stránke obce Kokava nad Rimavicou.


 

20.10.2019   10:30

images.jpg

Evanjelický kostolv v Kokave nad Rimavicou

Slávnostné bohoslužby pri spomienke na 20. výročie úmrtia rodáčky Dariny Bancíkovej - prvej slovenskej evanjelickej farárky

Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Kokave nad Rimavicou a Obec Kokava nad Rimavicou Vás pozývajú na slávnostné bohoslužby 20. októbra o 10:30 do evanjelického kostola pri spomienke na 20. výročie úmrtia rodáčky Dariny Bancíkovej - prvej slovenskej evanjelickej farárky, ktorá bola inšpiráciou aj pre evanjelické cirkvi v Škandinávii v otázke vysviacky žien za farárky. Ako hostia budú prítomní: evanjelická farárka v Modre Kráľovej, seniorka bratislavského seniorátu a akademička docentka Sidónia Horňanová, evanjelický farár z Brezna a cirkevný historik doktor Radim Pačmár, herci Ľudmila a Alfréd Swanovci a vynikajúci organista doktor Janko Siroma.
Navštívte tieto slávnostné služby Božie, prinesú pokoj duši každému z vás.

Mgr.Vladimír Ticháň
Farár ev.a.v.cirkvi v Kokave n/Rim.


 

26.10.2019   16:00

Fotografia na celú stranu.jpg

sála Domu kultúry Kokava nad Rimavicou

Divadelné predstavenie LETUŠKY

Miestne kultúrne stredisko v Kokave nad Rimavicou

srdečne Vás pozýva na divadelné predstavenie div. súboru OPONA z Poltára, dňa 26.10.2019 o 16,00 hodine. Predstavia sa s komédiou LETUŠKY. Príďte podporiť šikovných amatérskych divadelníkov z Poltára.

vstupné: zdarma


 
ÚvodÚvodná stránka