Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Posvätenie adventného vencaVytlačiť
 

V prvú adventnú nedeľu – 27.11.2016 sme sa stretli na našom námestí pri fontáne, na ktorej je krásny adventný veniec. Je súčasťou našich hlavne cirkevných tradícií a používa sa pri duchovnej príprave na Vianoce. Avšak, skutočný pôvod nie je presne známy. Štyri sviečky reprezentujú štyri týždne adventu.
Symbolika adventného venca je krásna. Veniec je vyrobený z rôznych ihličnanov, ktoré znamenajú trvalý život. S Adventom spájame aktivity, zvyky a tradície, ktoré nám pomáhajú prežiť tento čas plnšie a krajšie. Preto sme sa stretli symbolicky – zástupcovia obce, rímskokatolíckej aj evanjelickej cirkvi, ale aj neveriaci, ktorí  prišli, aby sa zúčastnili posvätenia  krásneho adventného venca, ktorý pripravili zamestnanci Obecného úradu a dobrovoľní pracovníci, za čo im patrí poďakovanie.

Podujatie otvoril starosta obce, Ing. Ján Chromek, adventný veniec posvätil Mgr. Jozef Bednárik, farár rímskokatolíckej cirkvi  a požehnal ho Mgr. Vladimír Ticháň, farár ev.a.v. cirkvi. Zároveň sa rozhorela na venci prvá adventná sviečka. K príjemnej atmosfére prispeli aj spevokoly obidvoch cirkví.

Jana Krotáková

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka