Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Deň matiekVytlačiť
 

images.jpgKaždý rok si v druhú májovú nedeľu pripomíname Deň matiek
Milé mamy, matky, staré mamy.

V každodennom zhone pod tlakom povinností si mnohokrát ani neuvedomujeme, ako sa striedajú dni pracovné i sviatočné. Zišli sme sa tu dnes, aby sme si pripomenuli deň, na ktorý by sme nikdy nemali zabúdať. Je to sviatok našich najdrahších bytostí – Deň matiek.
Nie je nič váženejšie ako byť matkou. Všetky matky určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, zároveň aj zodpovedné, veľa razy náročné, niekedy bolestné.
Všetci to vieme. Pre každého je jeho mamka tou najdôležitejšou osobou na svete. Mama je ten človek, ktorej náruč sme pocítili ako prvú. Bolo to jej objatie, jej pohladenie, čo sme pociťovali od prvých dní nášho života. Jej hlas sme počúvali, učili sa prvé slová od nej.
Mama si zaslúži nielen našu úctu, zaslúži si našu lásku, zaslúži si, aby sme sa starali o jej šťastie. Deň matiek je príležitosť všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali. Zároveň je to dôvod, aby sme svojej mame vyjadrili city, aby sme ju objali, pripravili jej radosť.
A preto aj dnešné vysielanie je venované matkám. Všetkým mamám, či už majú deti malé a venujú im svoju každodennú starostlivosť, alebo sú to mamy už s deťmi dospelými, ktoré si už drobnými starosťami prešli a teraz prežívajú zas to, čím žijú ich deti. Však nenadarmo sa hovorí, malé deti – malé starosti, veľké deti – veľké starosti. Čo všetko si musí jedna matka prežiť, viete len vy ženy.
Prajem teda všetko dobré všetkým mamičkám. Mladým mamičkám, aby si užívali radostí so svojimi detičkami a taktiež mamkám skoršie narodeným, aby im ich veľké deti prinášali viac radostí ako starostí.

Ku Dňu matiek Vám želám veľa zdravia, šťastia, vnútornú pohodu, pracovné úspechy, pokojný a dlhý život, v naplnení všetkých Vašich snov a nádejí. Prajem Vám, aby ste vždy mali koho pohladiť a aby mal kto pohladiť Vás.
Aby ste milovali a boli milované.
Aby ste nikdy nemali motív pre slzy, ale len pre úsmev.
Aby ste z úst svojich detí počuli len slová ,,mama ďakujem,, .
Aby ste rozsievali teplo, nehu, krásu a ženské dobro.
Aby ste naučili svet milovať a nie nenávidieť.
Aby ste boli istotou vašich domovov a rodín.
Aby ste boli hrdé na to, že ste ženy.
Za všetko šťastie, za dar krásy každý osud nech nežným ostane k vám navždy.

Vám, našim ženám, matkám, Vám patrí moja vďaka.

Ing. Ján Chromek,
starosta obce Kokava nad Rimavicou


 
 
ÚvodÚvodná stránka