Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

FS KOKAVAN

FS Kokavan

FS Kokavan

Folklórny súbor Kokavan
Autor: Peter Vranský


 

Kokava nad Rimavicou je známa nielen svojimi prírodnými krásami, ale aj bohatou folklórnou históriou. Prvé organizované formy folklóru vznikli v dvadsiatych rokoch  20.storočia.
Mládežnícky folklórny súbor KOKAVAN v dnešnej podobe existuje od roku 1970. Je to súbor mladých ľudí, ktorí v tancoch a piesňach zachovávajú tradície kokavského folklóru v skutočnej originalite a ktorých spája láska k ľudovému umeniu. Zúčastňuje sa folklórnych festivalov doma i v zahraničí. Kokavský folklór obdivovali v Anglicku, v Grécku, v Juhoslávii, vo Francúzsku, v Poľsku, v Maďarsku, v Čiernej Hore , v Česku, v Srbsku.
FS KOKAVAN rozdáva radosť, pohodu a krásu, zachováva folklórne tradície Kokavy pre budúce generácie a dôstojne ju reprezentuje na vystúpeniach doma i v zahraničí. Repertoár súboru tvoria tance z Kokavy – hajduch, redikanie, šuchon, drgon, ale aj tance iných regiónov Slovenska.
Umeleckým vedúcim súboru je Ján Blahuta, organizačnou vedúcou Jana Krotáková. Ľudovú hudbu vedie Gejza Šereš. Súčasťou súboru sú fujaristi a heligónkari.

V prípade záujmu udávam kontakty:


KONTAKT:     
Miestne kultúrne stredisko 
Námestie 1. mája č. 10   
985 05 Kokava nad Rimavicou

Tel:       047/4293 245

fax:       047/4222 357

mobil: 0903559014

E mail:  janka.krotakova@kokava.sk
web:      www.kokava.sk


 

 

LETO S FOLKLÓRNYM SÚBOROM KOKAVAN a ďalšie podujatia MKS

Folklórny súbor Kokavan sa svedomito pripravoval na vystúpenia a zájazdy, ktoré absolvoval počas mesiacov od apríla do septembra 2012. Už v apríli odcestovala časť súboru – tanečníci a hudba do Francúzska s MAS Malohont, kde sa zúčastnili animačného podujatia a v dňoch 29.04. - 03.05. 2012 spol ...
 
ÚvodÚvodná stránka