Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Realizované projekty v obci

Kamerový systém

Názov projektu: Kamerový systém Obce Kokava nad Rimavicou
Miesto realizácie projektu : Kokava nad Rimavicou, Banskobystrický kraj,  Slovenská republika
Číslo zmluvy o poskytnutí dotácie: 12/BB/2015
Hodnota zákazky : 6 994,80 € s DPH
Stručná charakteristika projektu:   
Projekt vybudovania kamerového systému sleduje naplnenie jeho prioritného cieľa - komplexnej ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov, návštevníkov obce, ako aj majetku obecných inštitúcií, fyzických a právnických osôb dislokovaných na území obce formou situačnej prevencie.
Monitorovací kamerový systém pozostáva zo:
1 ks  Automatickej otočnej farebnej  vonkajšej kamery   s nočným videním 
3 ks  -  vonkajšej kompaktnej kamery s IR prisvietením, umiestnených v exteriéry vybraných objektov, optickej siete, ktorej kabeláž bude vedená po elektrických betónových stĺpoch, vrátane aktívnych prvkov siete aj napájacích zálohovaných zdrojov, záznamového zariadenia NVR umiestneného v dátovom rozvádzači v budove obecného úradu, káblovej inštalácie v interiéri aj exteriéri vytipovaného objektu na prenos signálu snímacej kamery, káblovej inštalácie napojenia na zdroj elektrickej energie v napäťovej elektrickej  sústave  230 V. Monitorovací kamerový systém z hľadiska monitorovania priestorov a záznamu na záznamové média pracuje v nepretržitej prevádzke . Automatická otočná kamera je umiestnená na budove  obecného úrade a monitoruje celé centrum obce, kamery č. 2 a 3 sú umiestnené taktiež na budove obecného úradu a jedna monitoruje centrálnu obchodnú ulici ul. Štúrovu a ďalšia park, dom kultúry, ev. kostol. Kamera č. 4 je umiestnená na stĺpe verejného osvetlenia a monitoruje  budovu obecného úradu, vchod do dvora obecného úradu a ďalšiu obecnú budovu. Súčasťou sú aj záložné zdroje napájania, ktoré počas výpadku el. energie zabezpečia monitorovanie. Centrálny dispečing sa nachádza v budove obecného úradu. Z hľadiska personálneho obsadenia je monitorovanie zabezpečené pracovníkmi obce v pracovnom čase, ktorý je stanovený v pracovnom poriadku obce. Zároveň je monitorovanie možné aj cez internet prostredníctvom PC, resp. mobilnej aplikácie. Prevádzkové náklady kamerového systému sú hradené z vlastných zdrojov rozpočtu obce.

 

 

                                                                                                                                                                                                           

 


 
ÚvodÚvodná stránka