Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne podujatia

21.9.2019   8:00

maratón.jpg

Kultúrny dom Kokava nad Rimavicou

Maratón dobrej vôle

Slovenský červený kríž, miestny spolok Kokava nad Rimavicou

Vás všetkých srdečne pozýva 21. septembra 2019 medzi 8:00 a 20:00 hod. do kultúrneho domu v Kokave nad Rimavicou, kde sa môžete zapojiť do skvelej charitatívnej akcie MARATÓN DOBREJ Vôle.
1. zúčastni sa maratónu pletenia a háčkovania a zošívania štvorcov, z ktorých vytvoríme deky pre deti do nemocníc a detských domovov
2. kúp si klbko a prispej na Červený kríž
3. spolu pomôžeme dobrej veci


 

5.10.2019   9:00

70489166_10216224214412133_8762883909873565696_n.jpg

Námestie Kokava nad Rimavicou

Regionálny gurmánsky deň

Mikroregión Sinec - Kokavsko a obec Kokava nad Rimavicou

Vás pozývajú na VI. ročník prezentácie varenia tradičných jedál REGIONÁLNY GURMÁNSKY DEŇ, ktorý sa uskutoční 5. októbra 2019 (sobota) na námestí pred KD v Kokave nad Rimavicou.
Program podujatia:
8:00 - 9:00 Registrácia družstiev
9:00 - 12:00 Príprava tradičných jedál a výzdoba stánkov
13:30 Vyhodnotenie súťaže výzdoby stánkov a ocenenie družstiev

Sprievodné podujatia:
vystúpenie domácich a hostí:
DFS Kokavan a Mládežnícky ľudová hudba
DFS Mladosť z Klenovca
ĽH Jána Maka

Z podujatia bude vyhotovená fotodokumentácia na propagačné účely organizátorov, zverejnená na oficiálnej stránke obce Kokava nad Rimavicou.


 

 

Novoročný koncert

novoročný koncert Rímskokatolícka cirkev v Kokave nad Rimavicou v spolupráci s MKS usporiadali 5. januára 2013 v rímskokatolíckom kostole v našej obci Novoročný koncert. S krásnym programom vianočných a novoročných piesní sa predstavila Cimbalová muzika z Milotíc na Morave, ktorá prezentuje región kyjovského Dolňá ...
 

Adventný koncert v evanjelickom kostole v Kokave nad Rimavicou

koncert Adventný koncert venovaný nedožitým 90-tym narodeninám prvej evanjelickej farárky na Slovensku –Darinke Bancíkovej, sa konal  v evanjelickom kostole v Kokave nad Rimavicou  9.12.2012. V programe účinkoval spevokol katolíckej cirkvi  aj s pesničkami milých detičiek, spevokol evanjelickej cirkvi, s ...
 

HELIGONKÁRI v Kokave nad Rimavicou

vystúpenie Vystúpenie heligonkarovXV. ročník Stretnutia heligónkarov v Kokave nad Rimavicou sa konal 2.6.2012. Zúčastnilo sa ho 42 účinkujúcich, ktorým tlieskala plná sála. Zaplnené parkovisko bolo dôkazom, že tento program navštevuje veľa divákov z okolitých miest a obcí. Toto podujatie sa stalo známym n ...
 

Fašiangové obdobie v Kokave

Začalo sa fašiangové obdobie a ktovie od kedy sa u nás tradujú tieto sviatky, dni neviazanej ľudskej veselosti, zvykov, obyčajov, zábav a plesov.
Aj MKS v našej obci vám chce spríjemniť toto obdobie. Aj tento rok pripravuje fašiangové podujatie v maskách pre deti a Maškarný ples pre všetky vekové generácie okrem detí.

Detská diskotéka v maskách sa uskutoční 28. januára 2011 od 17,00 hodiny v Kultúrnom dome. Vstupné pre deti i rodičov je 40 centov. (0,40€) Milé deti, s pomocou rodičov alebo sami si vytvorte zaujímavé masky a navštívte toto fašiangové podujatie, na ktorom budú pekné masky odmenené. ZO SZZP v Kokave pozýva svojich členov na Fašiangové pampuškové posedenie. Uskutoční sa 18. februára 2011 o 15,00 hodine v Kultúrnom dome. Do tanca a na dobrú náladu bude hrať hudobná skupina zo Šoltýsky. V kultúrnom programe vystúpia deti Materskej školy. MKS v Kokave Vás, vážení občania, pozýva na Reprezentačný ples, ktorý sa uskutoční 26. februára 2011 od 20,00 hodiny v KD. Do tanca bude hrať hudobná skupina AKCENT z Lučenca. V kultúrnom programe sa predstavia Majstri Slovenska v latinskoamerických tancoch – súrodenci Sendreiovci z Rimavskej Soboty. Vstupné na ples je 5€ + 7€ konzumné, v čom je prípitok, večera a kapustnica. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v kancelárii MKS každý deň do 15,00 hodiny. Pre všetkých návštevníkov plesu sú pripravené pekné ceny v tombole. S fašiangami sa rozlúčime 5. marca 2011, kedy budú chodiť po obci masky, ktoré vás možno vykrútia, alebo si s vami zaspievajú a poprajú veselé fašiangy. Rozlúčka s fašiangami bude pokračovať večer 5. marca od 19, 00 hodiny, kde sa môžete zabaviť pri Ľudovej hudbe FS Kokavan, ktorý ukončí zábavu pochovávaním basy.

Nezabúdajme, že práve fašiangové zábavy odpútavajú ľudí od každodenných starostí, ktoré život prináša.

Veselosť je liekom pre zdravie a soľou pre život.


 

Ocenenie kvet kultúry

Ocenenie Kvet kultúry získalo osem osobností a dva kolektívy
KOKAVA NAD RIMAVICOU. Ocenenia Kvet kultúry za rok 2011, ktoré udeľuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) za výnimočné tvorivé výkony v oblasti umeleckej tvorby, záujmovo-umeleckej činnosti, kultúrno-výchovnej práce, ľudovo-umeleckej tvorby a ochrany kultúrneho dedičstva, si dnes v Divadle J.G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene prevzalo osem jednotlivcov a dva kolektívy. Oceňovanie bolo súčasťou Dňa kultúry a umenia BBSK 2011.

Ocenenie a pamätný list si z rúk predsedu BBSK Vladimíra Maňku prevzali historik a publicista Dušan Dubovský, astronóm Daniel Očenáš, muzeológ Ján Weiss, knihovník Peter Klinec, manažérka kultúry Mária Petrová, divadelný ochotník Ladislav Vagaday, folklórista Rudolf Veselovský a in memoriam Miroslav Baran, ktorý sa podieľal na zachovávaní kultúrnych tradícii Gemera. Ocenený bol aj kolektív detského folklórneho súboru Kokavan z Kokavy nad Rimavicou a ľudová hudba Ďatelinka z Detvy.

"Každé ocenenie človeka poteší. Je dôkazom toho, že si ľudia všimnú vašu prácu a že táto práca má istý zmysel," povedal  jeden z ocenených, Ladislav Vagaday. Tobôž práca pracovníkov kultúry v regiónoch je podľa jeho slov dôležitá práve v tejto skomercionalizovanej dobe a to v tom, že títo ľudia prinášajú obyvateľom dedín a miest aj "triezvy a čistý" pohľad na svet.

Podľa hovorkyne BBSK Ivety Kurekovej odbor vzdelávania a kultúry Úradu BBSK oceňuje už piaty rok nedocenenú prácu obetavých manažérov miestnej kultúry, jej tvorcov a nositeľov. "Je to prejav úcty nielen voči našej miestnej, regionálnej a národnej kultúre, ale predovšetkým kultúrnosti a kultivovanosti človeka a spoločnosti," uviedla.


 
ÚvodÚvodná stránka