Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Starosta obce

Starosta

Ing. Ján Chromek

Ing. Ján  Chromek

Adresa: Lúčna 7, 985 05 Kokava nad Rimavicou

Tel: 047/4293 104

Mobil: 0907 144793

E-mail: jan.chromek@kokava.sk


 

 

 

Príhovor

Dovoľte mi, aby som v mene vedenia samosprávy obce ako aj jej obyvateľov pozval do našej Kokavy nad Rimavicou aj jej krásneho okolia, ktoré Vás určite osloví.

Na tejto stráne Vás oboznamujeme s bohatou históriou obce, s jej tradíciami, kultúrou, športom, súčasným životom a dianím.Sú tu informácie o možnosti zimnej a  letnej turistiky, ubytovania a služieb.

Svoj priestor na nej majú aj podnikatelia a OZ.

Sme presvedčení, že Kokava nad Rimavicou, ktorá sa prezentuje, ako malé turistické mestečko regiónu Vás zaujme, lebo nie nadarmo sa hovorí, že o Kokave a jej folklóre sa nedá hovoriť, treba ich len na vlastné oči vidieť a aj počuť.

Takže príďte do Kokavy nad Rimavicou, kde každého radi privítame.

Moje články a zverejnenia budem publikovať pod sekciu Starosta obce Kokava nad Rimavicou. Zobrazujú sa Vám postupne pod týmto príhovorom.

Ing. Ján Chromek
starosta obce Kokava nad Rimavicou

 


 

Vianočný príhovor starostu obce

Vážení spoluobčania!

„Sú dni, keď sa človek potrebuje stretnúť s človekom, ktorý ho pochopí, vypočuje a dobrom pohladí. Sú dni, keď sviečka a plameň ohreje skrehnuté ruky. Sú dni, keď blízky jeden druhému sedíme za stolom a cítime vôňu nefalšovaného medovníka a vôňu jedličky, či borovice...sú to chvíle, keď každý potrebuje vedieť, že nie je sám, žiada sa mu ľudské teplo, aby si na ňom ohrial svoju ľudskú dušu. To je slávnosť Vianoc, ktorá dokáže urobiť zázrak, vyčariť obyčajný, no tak vzácny úsmev na perách.“
Vážení spoluobčania, prichádzajú Vianoce  pomaly, tíško, nenápadne. Preletia pohľadom krajinou a zafarbia ju tak, ako to len oni vedia - na bielo. Alebo aspoň inovaťou poprášia konáre a obločným sklám vdýchnu priesvitné ornamenty. Neskôr sa zvítajú s deťmi, ktoré ich privítajú radostným očakávaním vianočného zázraku, ktorý sa s kapustnicou, oblátkou opekancami a stromčekom, rok čo rok opakuje. Potom sa pristavia i pri nás, dospelých. Skúšajú nás prehovoriť, aby sme nákupnú horúčku a stres vymenili za pokoj domova. Niekomu primaľujú červeň na líca, ďalších nechajú v spomienkach na tých, ktorí už s nimi neposedia pri štedrovečernom stole. Áno, Vianoce sú slávnosťou, keď ľudské zvítania sú nežné, srdečné. Je to čas, kedy ľudia majú k sebe bližšie s atmosférou pokory a srdečnosti. To preto, že zhrbenú každodennosť vymeníme aspoň na chvíľu za snívanie, spomienky, vzájomnú úctu, prekvapenia a radosť.
         A práve toto nech nechýba pod žiadnym vianočným stromčekom. Želám Vám všetkým Šťastné a požehnané vianočné sviatky, nech Tichá noc stíši aj vaše trápenia a pozve k sviatočnému stolu radosť a pokoj a rok 2017 nech je šťastný a úspešný!

 

Ing. Ján Chromek, starosta obce

 

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka