Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Závesné lietanie

Začiatky bezmotorového lietania na závesných klzákoch (rogalá, paragliding – padákový klzák) v Kokave nad Rimavicou sa datujú od roku 1979. Prvý let zo Slopova na rogale sa uskutočnil v lete 1979 a na padákovom klzáku v roku 1992. Od tej doby si tento terén získal svojou jedinečnosťou mnoho priaznivcov ktorí sa sem radi vracajú. Od r. 1994 bolo toto miesto dejiskom niekoľkých významných podujatí ako sú Majstrovstvá Slovenska v lietaní na rogalách a padákových klzákoch, Slovenský pohár v paraglidingu s medzinárodnou účasťou.
V dnešnej dobe je štartovisko využívané pilotmi závesných klzákov z celého Slovenska a vďaka súhlasu majiteľov je toto miesto registrované ako oficiálna letová plocha Leteckej amatérskej asociácie Slovenskej republiky. Miestni členovia tu prevádzkujú výcvikové stredisko pre paragliding a sú organizovaní v klube pod názvom ,,1. Gemerský paraglidingový spolok“. V blízkosti štartoviska je umiestnená pamätná tabuľa miestneho priekopníka lietania Bohumila Trvalca.

Viac informácii o lietaní na www.laa.sk  a   www.flyzone.sk

Nech aj naďalej toto dielo slúži Bohu na slávu a ľudom na úžitok.

 

Spracoval: Pavel Vranský a kolektív.

Južný štart

Slopovo-Laz Kokava nad Rim. - Klenovec

Slopovo Laz - západ

Východ

Nad Slopovom

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka